"Zbiór zadań z fizyki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych" część 1 W. Mroszczyk J. Salach
Pobierz program Kinematyka metody obliczeń zadań (zadania od 3 do 13)
Aplikacja na telefon komórkowy
WYMAGANIA:
wyświetlacz o szerokości nie mniejszej niż 128pikseli
JAVA
Ten materiał ułatwi Ci naukę w autobusie, tramwaju w pociągu. Analiza zadań nie będzie wymagać dodatkowych książek, co w czasie podróży ma znaczenie. Nie musisz wyjmować książki, masz to w Swojej komórce?Wystarczy, że komórka obsługuje JAVA oraz ma wyświetlacz o szerokości, co najmniej 128 pikseli. Dodatkowo możesz go wzbogacić teorią z fizyki. Patrz do
FIZYKA: TEORIA
Przykładowy zrzut działającej aplikacji
Kinematyka
metody obliczeń zadań od 3 do 13
Aplikacja zawiera metody obliczeń zadań z rozdziału
1. Kinematyka (zad. 3-13)
("Zbiór zadań z fizyki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych"
część 1 W. Mroszczyk J. Salach).
Przykładowa metoda obliczenia jednego z zadań:
6. Cytat: Pływak płynący ze stałą szybkością v=2m/s przepływa basen tam i z powrotem. Wartość jego średniej... "Zbiór zadań z fizyki" W. Mroszczyk, J. Salach.
Zapiszemy dane i wykonamy rysunek poglądowy:
Wskazówka: Ruch pływaka jest ruchem jednostajnym prostoliniowym, w którym wartość przebytej drogi odpowiada podwójnej długości basenu
Odp. Długość basenu wynosi 50m.
W komórce znajdziesz metody obliczeń poniższych zadań:
3. Cytat: Ciało traktowane jak punkt materialny, poruszało się od punktu A do punktu C. Na rysunku (rys. patrz zbiór zadań) przedstawiono tor jego ruchu oraz …"Zbiór zadań z fizyki" W. Mroszczyk, J. Salach.
4. Cytat: Jeśli ciało porusza się po linii prostej, to: A) szybkość średnia jest zawsze równa wartości prędkości średniej; B) wartość wektora przemieszczenia …"Zbiór zadań z fizyki" W. Mroszczyk, J. Salach.
5. Cytat: Zakładając, że orbita Ziemi jest okręgiem o promieniu równym w przybliżeniu 1,5*108km a) oblicz szybkość średnią Ziemi… "Zbiór zadań z fizyki" W. Mroszczyk, J. Salach.
6. Cytat: Pływak płynący ze stałą szybkością v=2m/s przepływa basen tam i z powrotem. Wartość jego średniej… "Zbiór zadań z fizyki" W. Mroszczyk, J. Salach.
7. Cytat: Pokaż na dowolnych przykładach, że wartość przemieszczenia może, ale nie musi być równa drodze przebytej przez poruszające się ciało. Sprecyzuj warunki… "Zbiór zadań z fizyki" W. Mroszczyk, J. Salach.
8. Cytat: W ciągu pierwszej połowy czasu swego ruchu autobus jechał z szybkością v1=60km/h, a w ciągu drugiej połowy- z szybkością v2=40km/h. Oblicz …"Zbiór zadań z fizyki" W. Mroszczyk, J. Salach.
9. Cytat: Pierwszą połowę drogi samochód przejechał z szybkością v1=60km/h, a drugą połowę drogi z szybkością v2=40km/h. Oblicz... "Zbiór zadań z fizyki" W. Mroszczyk, J. Salach.
10. Cytat: Turysta, idąc na północ, przebył pierwsze 10km w czasie 2godzin. Po 30 minutach odpoczynku ruszył dalej na wschód i następne 8km przebył w czasie 1h. a) Oblicz…"Zbiór zadań z fizyki" W. Mroszczyk, J. Salach.
11. Cytat: Samochód przejechał odległość między miejscowościami Mi N w ciągu 1,5 godziny, jadąc przez pół godziny ze średnią szybkością 70km/h i przez jedna godzinę z szybkością 40 km/h. Szybkość średnia…"Zbiór zadań z fizyki" W. Mroszczyk, J. Salach.
12. Cytat: Rowerzysta przejechał połowę drogi z szybkością v1, a drugą połowę z szybkością v2. Średnia szybkość…"Zbiór zadań z fizyki" W. Mroszczyk, J. Salach.
13. Cytat: Pewien uczeń jadący samochodem, co 5 minut notował liczby przejechanych kilometrów, pojawiające się na wyświetlaczu ciekłokrystalicznym umieszczonym pod szybkościomierzem. W chwili włączenia czasomierza licznik pokazywał 3km. Oto zapis…"Zbiór zadań z fizyki" W. Mroszczyk, J. Salach.